Ez a poszt azoknak szól akik a Covid miatt otthon ülnek, és a munkaadójuk valamiért úgy gondolja, hogy a produktivitás egyenlő azzal hogy valaki 8 órát a képernyő előtt ül. Nyilván ha nem drónpilóta a dolgozó, ez irreális.
Bejött a tuti tipp a kollegáktól, rakd fel a mousemover-t, az piszkálja az egérmutatót, így nem alszik el a laptop. Ment pár hétig, aztán jött a rendszergazdáknál a megvilágosodás, és group policyből mennie kellett a programnak. Ha nem elég penge a rendszergazda persze még mindig át lehet nevezni a mousemover-t mondjuk explorer.exe-nek, vagy citrix.exe-nek. Ha igazán, igazán jó a céges rendszergazda, még ez is le lett tiltva. Izzad az ember, hát mit követtem én el hogy egy 15 colos képernyő rabjává tesznek nyolc órára?
Nem kelt gyanút
Semmi ok a félelemre. Egyrészt, ha van hitelkártya, akkor amerikából lehet rendelni CIA-kompatiblis egérpiszkálót. A legfőbb nyomozó hivatal is ezt használja ha lefoglalnak egy laptopot amiből nem lépett ki a delikvens mert már nem tudott/nem volt mivel. De az drága, egy hónap is még ideér, nincs valami jobb megoldás? Hogyne lenne. Elballag az ember a kedvenc elektronikai boltjába, és vesz egy Arduino Pro Micrót - illetve bármilyen más, akár magyar gyártmányú fejleszői panel megfelel, a lényeg az, hogy a szép emlékű Atmel Atmega32u4 chip legyen rajta. Ez ha nem is a technológia csúcsa, mégis egy nagyon fontos tulajdonsággal rendelkezik a többi, olcsóbb chippel szemben: van benne beépített USB vezérlő. Az olcsóbb, nagyobb Arduinókon lehet több memória van, viszont nem közvetlenül kapcsolódnak az USB portra, hanem valamilyen szintáttevő/host controller chipen keresztül, amiket nem lehet programozni.
A drága eredeti
Az Atmega32u4-et viszont be lehet programozni, hogy USB HID-ként (értsd: billentyűzet+egér) jelentkezzen be, és onnan csak a fantáziánk szab határt a lehetőségeinknek. Most maradjunk csak annyiban hogy bökje meg néha az egérkurzort, különben maradjon csendben. Töltsük le és telepítsük az Arduino fejlesztőkörnyezetet (arduino.cc vagy Microsoft Store).
Az olcsó kínai
Kivárod amíg frissít, általában a legújabb, arduino.cc-ről lehúzott is molyol kicsit induláskor, aztán rádugod micro USB-n a panelt a gépre.
Felül nem jó, nem ismerte fel, alul a tuti
Ha ez megvan, másold be ezt a kódot egy új ablakba (File > New):
/*
* NAME: ScreenSaver Mouse Jiggler
* DATE: 2016-10-20
* DESC: Arduino based mouse emulator, preventing computer screen-saver from
* kicking in and locking desktop (eg. during forensic investigation).
* AUTHOR: nshadov
* VERSION: 1.0
* Board: Arduino/Genuino Micro
* Programmer: Arduino as ISP
*/
#include <Mouse.h>
void setup()
{
Mouse.begin();
}
// Main loop - move mouse back and forth every 5 seconds
void loop()
{
while(true) {
Mouse.move(2,0,0);
delay(60000); // milliseconds (60 secs)
Mouse.move(0,2,0);
delay(60000);
Mouse.move(-2,0,0);
delay(60000);
Mouse.move(0,-2,0);
delay(60000);
}
}
Save > Verify > Upload gombokat végigkattintod (csak lassan, mert le kell fordítsa a C programot gépi kódra). Ha sikeres, lehúzod a panelt, bezárod a fejlesztői környezetet és készen is vagy. A következő alkalommal amikor rádugod a gépre az Arduinót, már mint egér fog bejelentkezni, ami percenként egy pixelt mozdít a kurzoron, körbe-körbe. Ez szerintem a már nem zavaró kategória, viszont elég gyakori hogy a képernyővédő ne induljon el.
Egs!
Klown 2020.10.23. 07:44:53
Make Valamit · http://make.blog.hu 2020.10.23. 09:14:07
Klown 2020.10.25. 10:30:47
Putyur 2021.03.20. 09:19:09
Ez miert nem jut eszebe senkinek...? Van benne valami hiba...?
Lorrh 2021.06.18. 09:48:06
Make Valamit · http://make.blog.hu 2021.08.17. 14:40:10
Csak egy ATMEGA32U4 egy USB nyákon, pár led meg passzív alkatrészek, ez meg egy kis fekete zsugorcső és kész kis a majdnem profi egérlökdöső. Adnak vele nem beforrasztott csatlakozósorokat is, azok mehetnek az alkatrészes dobozba.